O nás

Katolícke hnutie žien Slovenska združuje viac ako 50 000 žien z viacerých katolíckych ženských organizácií a ženských rehoľných rádov, ktoré si vážia život, rodinu, vzdelanie a dôležité morálne a duchovné hodnoty. Pomáhame tým, ktorí to najviac potrebujú.

Sú to hlavne matky s deťmi v zložitých, neriešiteľných situáciách, v ktorých si samy nedokážu pomôcť. Záleží nám na tom, aby sa za „možnosť voľby“ neskrývala naša neochota pomôcť, ale aby vo svojom okolí našli konkrétnu pomoc, podporu a mohli sa rozhodnúť pre to najcennejšie, pre život.

Čítať viac

Našou najznámejšou aktivitou je podujatie Podeľme sa! V tomto pôstnom období ho organizujeme už po jubilejný piaty raz. Od podobných aktivít sa odlišuje najmä tým, že nedávam almužnu, ale delím sa – dávam to, čo si odopriem. Vyzbierané peniažky venujeme organizáciám, ktoré poskytujú strechu nad hlavou a prácu ženám, matkám s deťmi, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii, aby mali šancu postaviť sa na vlastné nohy, a neboli tak ustavične odkázané na dobročinnosť. Bližšie informácie nájdete tu.

Okrem toho každoročne organizujeme konferenciu „Podeľme sa o duchovný svet ženy“ a dávame aktuálne stanoviská k pripravovaným zákonom a normám, ktoré ovplyvňujú každodenný život žien na Slovensku.